گروه مشاوره و آموزش تحصیلی رتبه یک

در دوره ی متوسطه، قسمت اعظم استعدادهاى اختصاصى نوجوان و جوان بروز مى‌کند، قدرت یادگیرى آنان به حد اعلاء خود مى‌رسد، کنجکاوى آنان جهت معینى مى‌یابد و مسائل جدید زندگى نظیر انتخاب رشته، انتخاب حرفه و شغل، اداره خانواده و گرایش به مرام و مسلک، ذهن آنان را به خود مشغول مى‌دارد و به مرحلهٔ ادراک ارزش‌هاى اجتماعی، اقتصادى و معنوى مى‌رسند .

برای آن که نوجوان بتواند بهترین استفاده را از پتانسیل های این دوره از زندگی خود داشته باشد به خصوص در زمینه تحصیلات ،نیاز به راهنمایی و مشورت با دیگران در تصمیم گیری، انتخاب و به کارگیری راه حل های مناسب در زندگی و تحصیل دارد. مسلما چنین مشاوره  ها و راهنمایی ها کمک شایان توجهی در اخذ تصمیمات و اقدامات درست و مناسب برای ایشان خواهد داشت و از خطا رفتن راه ها و تصمیمات انتخابی جلوگیری خواهد نمود.

مشاوره
نخبگان

گروه مشاوره و آموزش تحصیلی رتبه یک مفتخر است با گردآوری جمعی از نخبگان و و دانش پذیران برتر این مرز و بوم از جمله رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ، محفلی برای آموزش ، مشورت و به اشتراک گذاری تجربیات موفق این نخبگان با شما عزیزان را فراهم آورد تا زمینه ارتباط مستقیم و رو در روی شما عزیزان با این نخبگان فراهم شود .

از آن جایی که دوستان عزیزمان در کلان شهرها روز به روز با معضلات شهری بیشتری دست و پنجه نرم می کنند که مهمترین آن ترافیک و آلودگی هواست و همچنین دوستان شهرستانی ما نیز امکان دسترسی به این بزرگواران برایشان مقدور نیست بنابراین گروه مشاوره رتبه یک بر آن شد تا با استفاده از یک نرم افزار و سخت افزار بسیار هوشمند اقدام به برگزاری کلاس ها و جلسات مشاوره به صورت آنلاین و زنده نماید تا دیگر این معضلات برای هیچ کدام از عزیزان و داوطلبان کلان شهر ها و شهرستان ها وجود نداشته باشد .

در نرم افزار درنظر گرفته شده به منظور مشاوره ، داوطلب با توجه به شرایط انتخابی می تواند این امکان را داشته باشد که به صورت روزانه با مشاور خود در ارتباط باشد و بازخورد روزانه از سیر پیشرفت خود را از جانب مشاور داشته باشد .

آنلاین
 1. مشاهده تصویر و صدای استاد با بالاترین کیفیت
 2. امکان اشتراک و نمایش جزوه pdf، اسلایدهای آموزشی یا پاورپوینت، ویدیوهای آموزشی و هر چیزی که لازم باشد به صورت همزمان در تب های مختلف در کلاس
 3. کلاس مجهز به وایت برد بوده و استاد با استفاده از قلم نوری بر روی آن می نویسد و دانش آموز همان لحظه متن نوشته شده را ملاحظه می کند (بسیار بهتر و با امکانات بیشتر از وایت بردهای مورد استفاده در کلاس های حضوری است)
 4. نوشتن متن، علامت زدن قسمت های مهم در جزوه و حل سوال بر روی جزوه و اسلایدهای نمایشی به اشتراک گذاشته شده به صورت کاملاً منعطف
 5. حضور در کلاس با کمترین پیچیدگی
 6. قابلیت چت متنی با استاد و دانش آموزان دیگر در طول کلاس
 7. پرسیدن سوال از استاد با گرفتن اجازه از ایشان با کلیک روی علامت دست در محیط کلاس به صورت صوتی و شنیدن سوال توسط تمام دانش آموزان و استاد
 8. گرفتن کوئیز توسط استاد در وسط کلاس با استفاده از تست های چهار گزینه ای و دادن وقت برای حل آنها
 9. امکان دانلود و مشاهده فایل ضبط شده کامل کلاس در هر زمان و مکان
 10. رابط گرافیکی مناسب کلاس و خسته کننده نبودن آن
 • صرفه جویی در وقت و هزینه استاد و دانش آموز
 • نبودن عوامل حواس پرتی و عدم تمرکز برای دانش آموزان و استاد به دلیل نبود صداهای اضافی و شلوغی
 • استفاده از کلاس در منزل در راحت ترین حالت

از آن جایی که این نخبگان به تازگی این دوران پر تنش را طی کرده اند و به تمام مشکلات و مسایلی که ممکن است در مسیر تحصیل داوطلبان به وجود آید آگاه هستند و همچنین به خوبی با آخرین تغییرات و بهترین منابع موجود در بازار آشنایی دارند و به تمام نقاط قوت و ضعف منابع و کتاب های درسی اشراف کامل دارند و می توانند متناسب با نیازهای هر داوطلب در پایه های مختلف تحصیلی به خصوص سال سوم و چهارم دبیرستان بهترین شیوه مطالعه و جامع ترین و کامل ترین منابع را معرفی کنند .

دانش آموزان در جریان تحصیل با مشکلات زیادی مواجه می شوند که مشاور می تواند در رفع این مشکلات کمک های مؤثری به دانش آموزان ارایه دهد که پاره ای از این مشکلات را می توان به شرح زیر شمرد:

 1. ضعف پایه ی تحصیلی: در مورد چنین دانش آموزانی مشاور باید برای فراگیری دروس پایه از نقطه ای که ضعف دارد برنامه ریزی کند و با کمک خانواده، ضعف پایه ای او را جبران کند.
 2. کمبود انگیزه ی تحصیلی: برخی از دانش آموزان از نظر هوشی در حد طبیعی هستند و ظرفیت لازم برای یادگیری را دارند؛ اما انگیزه ای برای درس خواندن ندارند.
 3. آموزش شیوه های صحیح مطالعه و بهسازی حافظه: برخی از دانش آموزان با وجود این که افت تحصیلی نشان نمی دهند، ممکن است نیاز به آموزش شیوه های صحیح مطالعه و روش های به سازی حافظه داشته باشند. آموزش چنین روش هایی می تواند به جلوگیری از اتلاف وقت دانش آموز و بالا بردن بهره وری او کمک کند. برنامه ریزی برای مطالعه، رعایت اصول یادگیری در برنامه ریزی برای مطالعه، رعایت ویژگی های حافظه های مختلف می تواند به دانش آموز کمک کند تا روش مطالعه صحیحی داشته باشد و نتیجه بهتری کسب کند.
 4. کاهش اضطراب امتحان: اضطراب، مرحله ی پیش رفته ی استرس مزمن است که خبر از خطری قریب الوقوع می دهد و شخص را برای مقابله با تهدید آماده می کند. روان شناسان، اضطراب را پاسخی سازش یافته تلقی می کنند و هرجا که موضوع امتحان و ارزشیابی به میان می‎آید، اضطراب هم پدیدار می شود. اغلب افراد در جلسه ی امتحان و یا قبل از آن درجاتی از اضطراب را دارا هستند. داشتن مقداری اضطراب در شرایط امتحانی کاملاً طبیعی و گاهی حتی ضروری است؛ چون موجب بالا نگه داشته شدن سطح انگیختگی فرد شده و عمل کرد او را بهبود می بخشد؛ اما در صورتی که میزان این اضطراب از حد طبیعی بالا برود باعث مختل شدن عمل کرد فرد خواهد شد. بنابراین، مشاور تحصیلی تلاش می کند با آموزش شیوه ی صحیح مطالعه، بالا بردن کارآیی حافظه، استفاده ی بهینه از زمان و استفاده از روش های آرامش ورزی، دانش آموز اطمینان و یقین نسبت به خود پیدا کند.
 5. بررسی افت تحصیلی: برخی از دانش آموزان ممکن است دچار افت تحصیلی شوند؛ از این رو یا خود به مشاوره تحصیلی مراجعه می کنند یا توسط مسئولین مدرسه به مشاور مدرسه معرفی می شوند. در هر حال، مشاور تحصیلی به بررسی مسئله ی افت تحصیلی می پردازد و برای بررسی احتمال وجود عمل خانوادگی از خود دانش آموز و خانواده ی او کمک می گیرد
 6. تأمین بهداشت روانی دانش آموز: دانش آموزانی از سلامت روانی برخوردار هستند که اولاً خود را فردی ارزش مند و قابل احترام بدانند و به توانایی های خود اطمینان داشته باشند؛ ثانیاً بتوانند بدون دغدغه ی خاطر و ناراحتی با واقعیات زندگی مواجه شوند و کل وجودشان را همان گونه که هست بشناسند و بپذیرند؛ ثالثاً با آرامش خاطر و احساس امنیت و با شوق و امید زندگی کنند. دانش آموزی که با بحران و مشکل روانی مواجه است، توانایی ایستادگی در برابر فشارهای وارده را ندارد و در حل مشکلات به طور منطقی و سنجیده عاجز است. چنین دانش آموزی جهت حل مشکل و برقراری تعادل به مشاوره نیاز دارد. مشاور چشم انداز تازه ای را به ماجراهای ذهنی دانش آموز می گشاید. چشم انداز و نگاهی که به آدمی مجال زیستن می دهد و فرصتی فراهم می کند تا فرد خودش را در ذهنش بازسازی کند و قدرتی را در اختیار فرد می گذارد تا با بهره گیری از آن نوع جدیدی از حضور را در پهنه ی روابط بین فردی تجربه کند.