در این صفحه مقالات آموزشی نوشته شده توسط تیم رتبه 1 و همچنین مقالات آموزشی مفید از منابع دیگر خدمتتان ارایه می گردد

(جهت مشاهده خلاصه ای از مقاله بر روی عنوان مقاله کلیک نمایید و سپس برای مشاهده تمام مقاله بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک نمایید )

در مدت امتحانات نهایی و اتمام مدارس تا زمان کنکور چگونه درس ها ی خود را دوره کنیم؟

دوستان عزیز پیش دانشگاهی سلام و حسابی خسته نباشین!

میدونم حسابی سرتون شلوغه و جدا از حجم درسیتون قطعا تو این زمان که احتمالا بیشتریاتون مدرسه نمیرید استرس برنامه ریزی صحیح رو هم دارین!

خودمونی بگم این یک ماه باقی مونده به شدت سرنوشت سازه و اولین چیزی که واسه درست طی کردنش نیاز دارین روحیتونه! پس از همین اول بگم دختر جان و پسر جان که داری وقت میذاری و این متنو میخونی!!!همین الان یه نفس عمیق بکش و بدون میتونی خیلی ریلکس برنامه ریزی درستی داشته باشی!!!

بریم سر اصل مطلب

ادامه مطلب 

ورود به صفحه نویسنده مقاله

خانم نیکتا مساوات

درس خواندن در تابستان

۱- بعضی از دانش آموزان، تابستان را فصل استراحت می دانند و برنامه ای برای درس خواندن ندارند، اما واقعیت برای همه ی دانش آموزان این گونه نیست. بسیاری از دانش آموزان تابستان را فرصت خوبی می دانند تا علاوه بر مرور درس های سال گذشته، نگاهی هم به درس های سال آینده داشته باشند.

۲- کنکوری ها می دانند که یک روز در تابستان چه ارزشی دارد. مثلی هست که می گوید اگر میخواهی ارزش یک روز تابستان را بدانی، آن را از یک دانش آموز کنکوری که یک روز تا کنکورش باقی مانده، بپرس. همین الان سعی کن تکلیف خودت را روشن کنی! یک روز تابستانی برای تو، چقدر ارزش دارد؟

۳- اگر شما در سال های قبل تجربه ی درس خواندن در تابستان را داشته باشید…

ادامه مطلب

ورود به صفحه نویسنده مقاله

مهندس علیرضا غلامحسینی

انتخاب رشته یعنی یک گام بزرگ و مهم در زندگی شما 

انتخاب اشتباه یعنی ضرر یک عمر زندگی که البته اگر بخواهیم بعد چند سال این خطا رو تصحیح کنیم ،هم زمانبر خواهد بود و هم هزینه بر و صدالبته خسته کننده…

مانند برخی عزیزان دانشجویی که بعد از ورود به دانشگاه و گذراندن چند ترم و یا حتی بعد از اتمام دانشگاه تازه متوجه میشوند که ای دل غافل این چهار سال از عمرشان را بیهوده صرف رشته ای کرده اند که نه علاقه ای به آن داشته اند و نه الان حوصله ای برای ادامه تحصیل این رشته.و اکنون راه دیگری ندارند مگر اینکه دوباره به مسیر اصلی خود و درس و کنکور برگردند و از صفر دوباره تست و کلاس و آزمون و…

دقت کردید بچه ها،اینا رو گفتم که اگه تا الان بعضیا خواب هستند ،بیداربشن و ببینند این فقط یک انتخاب رشته نیست،بلکه…

ادامه مطلب

ورود به صفحه نویسنده مقاله

مهندس علیرضا غلامحسینی

انتخاب رشته بر اساس علاقه و استعداد

 

کنکور مسئله ایست که همه ساله باعث به وجود آمدن استرس و تنش و اضطراب در بیش از یک میلیون داوطلب و چند میلیون از افراد خانواده و آشنایان این داوطلبان می شود.
استرس کنکور برای برخی افراد به قدری است که شب کنکور را با فشار زیادی تحمل می کنند و گاه اصلا به خواب نمیروند تا موعد کنکور فرا برسد.شب کنکور شبی است که داوطلب به خواب کافی احتیاج دارد تا به آرامش دست پیدا کند و مطالب خوانده شده را در ذهن خود تحکیم کند.
پس از جلسه کنکور، کسانی که با رتبه های قابل قبول مجاز به انتخاب رشته می شوند حس بسیار خوبی دارند…

ادامه مطلب

ورود به صفحه نویسنده مقاله

مهندس علیرضا غلامحسینی

ویژه دانش ‌اموزانی که وارد سال چهارم میشن و به استقبال کنکور میرن!

دوستای عزیزم و همکارای آینده!

سلام و خسته نباشین! امیدوارم امتحانای نهاییتونو خوب داده باشین و خستگی مطالعه از سرتون در بره!

تابستون و همچنین سال پربار پیش دانشگاهیتون درحال شروع شدنه!

شاید واسه خیلیاتون سوال باشه که آیا اصلا در طول تابستون نیاز به مطالعه داریم؟چه دروسی رو مطالعه کنیم؟! پس استراحت چی میشه؟!؟

ادامه مطلب

ورود به صفحه نویسنده مقاله

خانم نیکتا مساوات

خیلی سبز:
کتاب‌های زیست شناسی خیلی سبز از کتاب‌های زیست شناسی هستند که میتونین به عنوان یه درسنامه خیلی خوب و روان روشون حساب کنین و حتی میتوننن اگه در مبحثی از معلم استفاده نکردین جای معلمو برای شما پر کنن. از نظر تست‌ها هم کتاب سال دوم تست‌های آموزنده ولی با سبک قدیمی داره ولی کتاب سال سوم اون تست‌های نسبتا جدید و قوی داره و از این نظرم خیلی خوبه. کتاب پیش ۱ اون درسنامه خوب و مفهمومی داره مثل سال دوم و سوم ولی تستاش قدیمیه. پیش ۲ اون تساتش نسبتا قدیمی هستن و درسنامه هم نداره.

نشرالگو:
کتاب‌های نشرالگو هم برای سال دوم هم سوم و هم پیش دارای درسنامه کامل و در عین حال خلاصه‌ای هستن و تست‌های سختی هم دارند.

ادامه مطلب

ورود به صفحه نویسنده مقاله

آقای مهدی برخوری