سی و پنج سال از انتشار اولین مجله ی pcmag در دکه های روزنامه فروشی می گذرد. این مجله در ابتدا با هدف نقد و بررسی، تست و تجزیه و تحلیل کامل محصولات تکنولوژی آغاز به کار کرد؛ اما پس از گذشت 5 سال به این نتیجه رسیدند که انتشار نتایجی که صرفاً بر اساس آزمایش های یک طرفه باشد ممکن است تمام جنبه ها را در بر نداشته باشد و بهتر است از نظر خوانندگان مجله نیز استفاده کند.

نهایتاً یک صفحه ی نظرسنجی در مجله چاپ شد تا خوانندگان نظرات خود را به اشتراک بگذارند. این روند تا زمان انتشار نسخه ی تحت وب این مجله یعنی pcmag.com نیز ادامه یافت و خوانندگان از طریق ایمیل و فرم های نظرسنجی نظرات خود را پیرامون محصولات مختلف اعلام کردند.

این بار نیز pcmag از 6 ژانویه تا 31 ژانویه 2017 یک نظرسنجی برگزار کرد و از خوانندگان خواست تا بهترین برند لپ تاپ و PC را مطابق با تجربیات و نظرات خود انتخاب کنند. ما می‌خواهیم نتایج حاصل از این نظرسنجی را با شما به اشتراک بگذاریم.

برترین برند تولیدکنندگان لپ تاپ 2017

همانطور که می دانید امروزه تنوع لپ تاپ ها بسیار زیاد شده است و شما بسته به نیازتان هر نوع لپ تاپی از لپ تاپ های بسیار سبک تا لپ تاپ های گیمینگ سنگین بسیار قدرتمند و لپ تاپ های هیبریدی که صفحه کلید قابل جدا شدن دارند و می توانند به تبلت تبدیل شوند را می توانید انتخاب کنید.

اپل با ارتقاء مداوم خط تولید خود و تولید محصولاتی سریع تر و زیباتر از قبل و همچنین تولید محصولاتی سازگار با یکدیگر برای دهمین سال متوالی توانست رتبه ی اول رضایت مندی خوانندگان را کسب کند.

در این نظرسنجی که مقیاس امتیاز دهی از 0(بسیار ناراضی) تا 10 (بسیار راضی) بود اپل به طور میانگین امتیاز 9 را کسب کرد. به عبارت دیگر در بخش رضایت کلی 9.1، قابلیت اطمینان 9.3 و احتمال توصیه به دیگران 9 امتیاز را کسب کرد. به علاوه ی این که در بخش رضایت از پشتیبانی فنی نیز موفق به کسب امتیاز 8.8 شد که با اختلاف 2 امتیاز از نفر دوم این بخش یعنی شرکت دل با امتیاز 6.8، بسیار عالی عمل کرده است.

اگرچه می توان ویندوز را روی مک بوک نیز اجرا کرد اما معمولاً افرادی که مک بوک می خرند ترجیح می دهند مک را به عنوان سیستم عامل اصلی خود استفاده کنند. اگر می خواهید یک لپ تاپ ویندوزی داشته باشید توصیه ی خوانندگان خرید یک لپ تاپ MSI است. MSI که در میان گیمرها شهرت فراوانی دارد در این نظرسنجی توانست جایگاه دوم را به خود اختصاص دهد.

هر چند MSI سال گذشته امتیاز 9.1 و امسال امتیاز 8.8 را کسب کرده است اما هنوز هم در میان لپ تاپ های ویندوزی بهترین رتبه ی رضایت مندی را از آن خود کرده است. از طرفی امتیاز این شرکت در توصیه به خرید از 8.7 در سال گذشته به 8.9 افزایش یافته است. در بخش قابلیت اطمینان نیز توانسته امتیاز 9.2 را کسب کند. به علاوه ی این که میزان تعمیر قطعات لپ تاپ های msi در 12 ماه گذشته با اپل مساوی بوده است که مقدار آن به 6 درصد می رسد.

برترین برند تولیدکنندگان لپ تاپ 2017

حدود یک پنجم لپ تاپ های شرکت کننده در این نظرسنجی لپ تاپ های هیبریدی بودند که مایکروسافت به عنوان پرچمدار این گروه انتخاب شد. مایکروسافت نیز در بخش رضایت کلی 8.6، قابلیت اطمینان 8.7 و احتمال توصیه به دیگران امتیاز 8.7 را کسب کرده است. به علاوه ی این که در رده ی تعمیرات دستگاه نیز 7 درصد یعنی کمترین درصد را به خود اختصاص داده است.

برترین برند تولیدکنندگان لپ تاپ های هیبریدی 2017

در دسته ی لپ تاپ هایی که برای مصارف خانگی و شخصی استفاده می شود  نیز به ترتیب اپل و مایکروسافت در جایگاه اول قرار گرفته اند.

برترین برند تولیدکنندگان لپ تاپ های خانگی و شخصی 2017

این رقابت در میان سیستم عامل لپ تاپ ها نیز برگزار شد که نتایج آن به شرح زیر می باشد:

برترین برند سیستم عامل لپ تاپ 2017

برندگان لپ تاپ

دسته بندی: کلی و لپ تاپ های خانگی

اپل

اپل برای سومین سال متوالی توانست رتبه ی نخست را به خود اختصاص دهد.

دسته بندی: کلی

MSI

MSI نیز برای دومین سال متوالی رتبه ی دوم را کسب کرد. البته لپ تاپ های گیمینگ این شرکت در سطح بالایی قرار دارد و پاسخ دهندگان آن را به عنوان رتبه ی اول لپ تاپ های ویندوزی انتخاب کردند.

دسته بندی: کلی، ترکیبی

مایکروسافت

مایکروسافت علاوه بر این که در بخش لپ تاپ های هیبریدی، بهترین امتیاز را کسب کرد، در بخش کلی توانست جایگاه سوم را کسب کند.

کامپیوترهای رومیزی

با وجود این که امروزه لپ تاپ ها قدرتمندتر شده اند و حتی می توانند با کامپیوترهای دسکتاپ رقابت کنند اما هنوز هم PC ها طرفداران زیادی دارند. با انجام نظرسنجی در pcmag نتایج زیر حاصل شد:

در بخش کلی، استفاده ی خانگی و All In One اپل باز هم توانست رتبه ی اول را کسب کند. برای اطلاع دقیق تر از نتایج می توانید به تصاویر زیر رجوع کنید.

برترین برند تولیدکنندگان برند دسک تاپ سال 2017
برترین برند تولیدکنندگان کامپیوتر های رومیزی 2017
در سال 2017 (All in one) برترین برند تولیدکنندگان کامپیوترهای

منتشر شده در pcmag